Pobyt pro týmy

UKÁZKOVÝ PROGRAM

Sedmidenní teambuilding nabitý workshopy a osobním koučinkem na exotickém Tenerife

Den 1.

V dopoledním bloku 

Po dobré snídani si celý tým vyzvednu v místě ubytování a přesuneme se na pláž nebo do parku na náš první venkovní workshop. Začneme hezky zlehka. Mám pro vás připravených pár zajímavých her a cvičení, abych všechny dobře poznala a společně jsme se přepnuli z pracovního tempa do zážitkového koučování. Seznámím vás s podrobným programem vašeho teambuildingu a pořadníkem osobních koučovacích setkání. Doporučím vám, co vše můžete v Puertu a okolí podniknout, pokud to už nemáte dopředu vymyšlené.

Po zábavném startu dne se společně pustíme do prvního workshopu. Budeme se například věnovat tématu: Jak lépe zvládat mezilidské/týmové vztahy a komunikaci. Dostanete možnost společně a otevřeně sdílet reálné situace, které vás stresují nebo snad až dovádí k šílenství. Naučíme se, jak díky lépe nastavené komunikaci předejít velkým rozepřím. Vymyslíme nebo procvičíme osvědčené způsoby, jak lépe komunikovat mezi sebou nebo i s náročnými zákazníky/klienty. Naučíte se, jak druhého člověka důrazně poučit o jeho nekompetenci, aniž bychom ho rovnou museli poslat kamsi a jít si dát panáka (ačkoliv to občas pomáhá taky). 

V odpoledním bloku 

Některé členy týmu už bude čekat první osobní koučování u dobré kávy či koktejlu s výhledem na Atlantický oceán. Ostatní mají možnost relaxovat a užívat si zasloužený čas odpočinku a rozmýšlení. Večer se společně vydáme na náš společný uvítací drink a budeme utužovat týmové vztahy při poslechu živé hudby (té je v Puertu požehnaně)

Den 2.

V dopoledním bloku 

Bude-li nám přát počasí, vydáme se na workshop do přírody a spojíme ho s výletem do Národního parku Teide nebo Národní parku Anaga. Protáhneme si svaly a vyčistíme hlavu. Na pěkném místě si uděláme společný piknik a pak se pustíme do dalšího workshopu. Tentokrát bude buď na téma připravené na míru vašemu týmu anebo se pustíme do zpracování osobní sebereflexe (SWOT analýzy sama sebe). Navedu vás k tomu, jak vnímat situace jinak a pochopit, že věci můžete měřit dvojí optikou. Tato dvojí optika vychází z metody VŠÍMAVOSTI z oblasti pozitivní psychologie a neurovědy. Její osvojení pomáhá věci a starosti lépe řešit a nezbláznit se z nich. Po workshopu se vydáme na cestu zpátky do města.

El Teide

V odpoledním bloku Vás čeká relaxační program a zážitkové aktivity podle vašeho výběru. 

Den 3.

V dopoledním bloku 

Při dnešním workshopu v přírodě (na pláži anebo v krásných prostorech botanické zahrady) se zaměříme na zklidňování mysli, zvládání stresových situací a posílení sebevědomí. Anebo vám workshop sestavím na míru na téma, které si zvolíte.

V odpoledním bloku

Pro ještě nekoučované členy týmu nastal jejich čas. Ostatní si můžou užívat krásy města a pohodu u vody nebo se vydat na zážitkové aktivity, které se jim zalíbily. V podvečerních hodinách budete moct zakončit workshop na zklidňování mysli lekcí jógy při západu slunce. PS: Pro sportovní odvážlivce, kteří si troufají na zdolání nočního a denního výšlapu sopky/hory Teide, je dnešní večer s ohledem na náš program ten správný čas. Na druhý den už si ale nic neplánujete. Sestup zabere skoro celé dopoledne a odpoledne budete spát jako ještě nikdy.

Den 4.

Den pro vás. Dneska máte možnost vydat se prozkoumávat ostrov. Ať už v rámci výletu organizovaného místní zážitkovou agenturou nebo autem po vlastní ose. Můžete se vypravit i se mnou a mým týmem na výlet na některé méně turisticky známé místo či za pěší turistikou do okolních kopců, kde vás čekají nádherné výhledy.

Den 5.

V dopoledním bloku 

Dnes se společně vydáme do malebného městečka Garachico, které bývalo do začátku 18. století bohatým přístavním městem a centrem obchodu na Tenerife. Jeho zlatou éru ale zničila činnost vulkánu Trevejo (také Arenas Negras). Po dlouho dobu se pak město snažilo získat zpět svou krásu a dneska je klidným turistickým cílem s přirodními bazénky s vodou z oceánu, které vznikly právě z vulkanické činnosti. Ve městě si opět najdeme příjemné útočiště pro náš workshop na téma: Zlepšování firmení kultury a vztahů na pracovišti a posilování všímavosti. 

V odpoledním bloku

Odpoledne se přesuneme do nedaleké rodinné rybařské restaurace Casa Floro u banánové plantáže. Po obědě se vrátíme do městečka, abyste si ho mohli prohlédnout, ochutnat zmrzlinu z turisticky vyhlášené cukrárny El Abuelo a vykoupat se v přírodních bazéncích (jsou zdarma). Mezitím další z vás čekají individuální sezení podle našehoho koučovacího harmonogramu. V podvečerních hodinách se společně vrátíme do města. 

Den 6.

V dopoledním bloku 

Dnes se budeme věnovat posilování kreativity, kterou využijete jak pro budování inovací v práci, tak i v osobním životě. V rámci tréninku kreativity budeme i utužovat týmového ducha a trošku si hrát podle hesla: „Kdo si hraje, nezlobí”. 

 V odpoledním bloku

Budete mít možnost vyzkoušet některé nové dovednosti a posílit svou kreativitu na tvůrčích workshopech různého zaměření, které povedou externisti. Konkrétní přehled praktických workshopů dostanete s podrobným itinerářem před začátkem pobytu. Budete si moci předem vybrat a zapsat se v první den našeho programu. V pozdním odpoledni bude opět prostor pro další osobního koučovací sezení podle našeho pořadníku. 

Den 7.

V dopoledním bloku

Budete mít možnost zajet si na krátký výlet, vyzkoušet některé místní outdoorové aktivity anebo jen tak relaxovat a užívat si exotiku.

V odpoledním bloku 

Máme opět prostor pro osobní koučování podle pořadníku. Večer se potkáme na závěrečnou skleničku, shrneme celý týden, vaše nové poznatky a zážitky a společně zakončíme naše týdenní dobrodružství. 

* Program je orientační. Ráda ho poupravím podle vašich požadavků a na základě odpovědí z osobního dotazníku. Místa koučování a workshopů se mohou s ohledem na aktuální počasí také změnit.