Nesněte o lepším životě, začněte jej žít!

O MNĚ

Krásný den, jsem Eliška, moc mě těší!

Pracuji jako preventivní koučka a zážitková manažerka, která se svými rekre-akčními programy a osobním vedením doprovází metodiky školské prevence, rodiče, děti a mládež, manažery lidských zdrojů a vyhořelé jednotlivce, aby nepodlehli dopadům stresu během náročných životních a pracovních situací. 

Věnuji si vedení a spoluvytváření programů v rámci prevence vyhoření a ztrátě vůle žít, prevenci a řešení pozůstatků šikany u dětí i dospělých, kulturnímu a rasovému (ne)přijetí, pomáhám tvořit a koordinovat další preventivní programy, aby každý měl šanci na lepší a šťastnější život.

Můj příběh

Před lety jsem začala přemýšlet, proč se my lidi pořád dostáváme do situací, kdy nám bouchají saze, jsme vyčerpaní a zklamaní životem. Sama jsem si procházela náročným obdobím. Měla jsem úzkosti, řešila jsem následky šikany, a tak trochu nikam nezapadala a cítila se odvržená. Už jsem toho měla dost. To přece musí jít jinak! Jak to dělají ostatní? Začala jsem hledat ten tajný recept na šťastný a rovnovážný život. 

Název ELISCIA vychází z kombinace mého jména a akčních prvků mého koučování – ELIŠka Coach In Action. V malajštině ale význam slova ukrývá dobře známou, ale tak pravdivou frázi: love yourself (měj se rád).

Strávila jsem desítky hodin v různých mentoringových programech, osobnostně rostla na terapiích i koučovacích sezeních a vydávala se za novými zážitky naprosto mimo svou komfortní zónu. Třeba na kurz přežití v přírodě, kde jsem musela přečkat noc oblečená jako strašák do zelí bez peněz, bez mobilu, bez spacáku a spolu se skupinkou neznámých lidí.

Sama jsem se taky několikrát vydala na dobrodružné zahraniční stáže a jazykové pobyty, kde jsem byla odkázaná jen sama na sebe. Poradit si, když se vám vybije telefon v temných ulicích São Paula v Brazílii, je slušná osobní výzva. Později jsem několik podobných akcí taky pořádala, aby se i ostatní mohli naučit něco o sobě. Svoji největší životní lekci jsem prožila během dvouročního pobytu na vulkanickém a exotickém Tenerife. Zde jsem si potvrdila a prožila poznatek, že klíčem k sobě a jak být  pozitivním lídrem jsou pevně nastavené osobní hranice, dobrý úsudek a zdravé sebevědomí. Ale pokud nás život srazil na kolena, tak přesně na těchto třech pilířích musíme pracovat, abychom se opět zvedli. 

Skrze pomoc těm, kteří to potřebují, rosteme i my. Proto 3 % zisku z každého vašeho pobytu věnuju na podporu neziskových organizací.

Díky tomu, že  jsem si osvojila techniky, jak pracovat na zdravé sebedůvěře, pozitivním vedení  moje úzkosti, pocity méněcennosti, neustálý pracovní stres a další neduhy byly pryč. A i když občas problémy přijdou a není mi hej, už vím jak náročné situace překonat, zastavit se a vymyslet co dál. Došlo mi, že nejde o to snažit se zapadat a přizpůsobovat očekáváním ostatních, ale žít život podle vlastních pravidel a naplno si ho užívat. Najednou mi bylo jedno, že nezapadám do běžných škatulek. Vytvořila jsem si svou vlastní cestu a všechno začalo dávat smysl. Správní lidé a příležitosti se pak začaly objevovat.

To stejné si přeji i pro vás

Chci, abyste se i vy dostali ven z toho nekonečného koloběhu, který vás ubíjí. Abyste se oprostili od minulosti, naučili mít sami sebe zdravě rádi a říkali NE všemu, co vám nesvědčí. Právě to je totiž klíčem ke spokojenému životu.
Vzala jsem všechny svoje zkušenosti z koučinku, mentoringu a terapií, udělala si několik odborných kurzů, zapojila své znalosti ze studia rekreologie a ušila úplně novou službu – rekre-akční koučinkové pobyty v České republice, ale i v zahraničí. Programy sestavuji tak, abyste se vždy posunuli vpřed. Mám vyzkoušeno, že díky dobře navrženému rozvojově-zážitkovému programu, můžete získat mnohem více než já sama kdysi za celý rok.

Vždycky jsem milovala pohyb a cestování a zjistila jsem, že právě to je skvělým akcelerátorem pokroku.

Když utečete od všeho a od všech, můžete se doopravdy soustředit jen a jen na sebe. Proto jsem raději než sezení mezi čtyřmi zdmi zvolila víkend, týden, měsíc plný zážitků v nádherné přírodě s podobně naladěnými lidmi, anebo jen s koučem. 

Ve svém přístupu kombinuji znalosti z několika oborů

Rekreologie

Zážitkové pedagogiky

Neurokoučinku

Pozitivní psychologie

Mezinárodního managementu
a řízení týmů

Mezinárodních vztahů

koučink pro firmy

Pomáhám i firmám

Studovala jsem mezinárodní management, mezinárodní vztahy a management volného času a rekreace. Skoro čtyři roky jsem pak pracovala jako projektová manažerka nebo koordinátorka školení v mezinárodní firmě. Perfektně tak znám firemní prostředí a nástrahy, kterým čelí vyšší management i jednotliví zaměstnanci.

Koučink proto nabízím i firmám, které vidí mezery ve fungování týmu a pozorují náznaky šikany na pracovišti. Svou podporu a vedení věnuji zejména  manažerům lidských zdrojů, na jejichž bedrech visí dobré vztahy mezi zaměstnanci, a tudíž i hladké fungování firmy. 

 

Online koučink

Chcete začít měnit váš život hned teď? Na online koučinku se můžeme zaměřit na jakékoliv životní téma – ať už řešíte vztahy, práci nebo třeba úzkosti. Postupně změníme vaši realitu od základů.

Online koučink

Certifikace & vzdělání

Jste připraveni vzít svůj život do vlastních rukou?

Koukněte se blíže na rekre-akční pobyty nebo možnosti koučování online.