🌴 Restartujte se na podzimní sezónu s rekre-akčním koučovacím pobytem od 13.9. do 19.9. 2022 →

Jak upevnit partnerský vztah?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Na partnerském vztahu je potřeba neustále pracovat. Není žádným tajemstvím, že k udržení pevného partnerského vztahu je zapotřebí nejen láska, ale také kvalitně společně strávený čas a komunikace.

Ve vztahu k sobě buďte upřímní

Ve vztahu je nezbytné přijímat svůj protějšek takový, jaký doopravdy je. Nesnažte se svého miláčka změnit, není to možné. Pro každý zdravý vztah, a to nejen partnerský, je důležitá komunikace. Upřímně naslouchejte vašemu partnerovi, nepřerušujte ho a ukažte mu, že vám může říci naprosto cokoliv. Snažte se mu vždy porozumět a dejte mu najevo, že vás zajímá to, co vám říká. Ptejte se na jeho pocity a sdílejte s ním vaše názory. 

Udělejte si na sebe čas

V práci můžete mít náročný týden, ale nezapomeňte si i tak v této hektické době na sebe udělat čas. Vyhraďte si pro sebe čas minimálně jednou týdně a sdílejte spolu novinky, které se za daný týden udály. Vztah se může velmi rychle stát nudným jen díky tomu, že dva partneři na sebe nemají dostatek času. Vyjděte si do restaurace, divadla nebo se podívejte na film, který si oba chcete pustit. 

Neopouštějte verbální náklonnost

Neberte ve vztahu nic jako samozřejmost. Pokud vám váš přítel přinese snídani do postele, řekněte mu, jak moc si toho vážíte. Není lepší forma povzbuzení, než když vám partner řekne, jak moc si váží všech maličkostí, které pro něj děláte. Na počátku vztahu mívají partneři motýlky v břiše a vyjadřují si velmi často verbálně svou náklonnost. Problém je v tom, že často tito motýlci mají tendenci odletět, stejně jako věta „Miluji tě“. Neopouštějte ve vztahu veškerou verbální náklonnost. Říkejte vašemu partnerovi, že ho milujete a také proč tomu tak je. 

Nejdůležitější jsou činy 

Nezapomeňte ve vztahu na to, že slova jsou krásná, ale důležitější jsou samotné činy. Ukažte svým chováním partnerovi, že ho máte rádi a že se o něj opravdu zajímáte. Věnujte své drahé polovičce plnou pozornost a odložte veškerou technologii. Neopomíjejte ani pravidelnou fyzickou náklonnost, jako je pusa či objímání, i to má vliv na šťastný vztah. 

Nikdy si na nic nehrajte, buďte sami sebou

Díky těmto tipům posílíte váš vztah a budete s vaší drahou polovičkou šťastnější a spokojenější. Jsou to malé konzistentní návyky, díky kterým váš vztah bude pevnější.

Ahoj, já jsem Eliška!

Ahoj, já jsem Eliška!

Akční koučka, která místo sezení mezi čtyřmi zdmi koučuje v přírodě. Pomáhám lidem vystoupit z koloběhu každodenního života, přestat konečně snít a začít žít – podle vlastních představ a pravidel.
A to stejné si přeju i pro vás! Proto tady na blogu pravidelně sdílím spoustu rad a tipů, jak si takový snový život vytvořit. Pojďte se inspirovat a udělat něco pro sebe. Každý krok se počítá.

Rubriky

Každý si tady najde to své. Vyberte si téma, které zrovna řešíte.

  1. Zdravá produktivita
  2. Osobní rozvoj na cestách
  3. Stop stresu a vyhoření
  4. Vztahový kompas

Mé služby

Eliscia - Pobyty na Tenerife

Koučinkové pobyty

Odstartujte životní změny ve stínu palem na exotickém Tenerife. Čeká vás nezapomenutelný týden plný osobního rozvoje a cestovatelských zážitků! Po návratu už bude všechno úplně jinak.

Eliscia - Online koučink

Online koučink

Chcete začít měnit váš život hned teď? Na online koučinku se můžeme zaměřit na jakékoliv životní téma – ať už řešíte vztahy, práci nebo třeba úzkosti. Postupně změníme vaši realitu od základů.