🌴 Přijeďte na dovolenou s osobním rozvojem již od 13.3. do 21.3. 2023 →

Proč vůbec mít osobního kouče?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Žijeme v hektické době plné povinností a starostí. Spousta z nás si myslí, že všechno zvládneme sami nebo jen s pomocí svých blízkých. Někdy nám ale pohled nestranného člověka, který se na problém podívá z nové perspektivy, otevře oči.

Jestli máte pocit, že se některé oblasti vašeho života nevyvíjí tak, jak byste si přáli, nebo možná ani nevíte, jak byste přesně chtěli, aby váš život vypadal, pomůže vám osobní kouč. Můžete spolu probrat a nasměrovat vaši kariéru, vztahy, rodinný život, finance nebo osobní růst a pozitivní myšlení.

Co vlastně chci?

Lidé často dělají věci, které společnost považuje za „správné“, ale přitom nejsou šťastní. Život nám přidělil spoustu rolí, které jsme přijali za své, aniž bychom nad nimi přemýšleli. Dělá to tak přece většina lidí. Takový život, který se nám „děje“, místo abychom si ho sami aktivně tvořili, ale nebývá šťastný.

Osobní kouč vám pomůže spojit se sám se sebou, svými přáními a představami o ideálním životě. Ať už jde o práci, rodinu nebo cokoliv jiného. Často totiž pro všechny ty nálepky, které nám dala společnost, zapomínáme, co doopravdy chceme my sami. S koučem si identifikujete vlastní cíle, určíte priority a naplánujete přesný postup, jak těchto cílů můžete dosáhnout.

Kouč vám dodá odvahu a motivaci a pomůže vyhnout se zbytečným chybám. Pokud cítíte, že potřebujete ve svém životě něco změnit, koučink je skvělým řešením.

proč mít osobního kouče
Víte, co si ve svém životě doopravdy přejete?

Pomůže vám zůstat nohama na zemi

Pokud si procházíte velkými životními změnami, které nejsou vždy jen příjemné, kouč vám pomůže zůstat nohama pevně na zemi. Může jít třeba o změnu práce, rozvod či odchod do důchodu. V takových chvílích máme v hlavě spoustu otázek a pochybností, kterým díky koučovi nemusíme čelit sami.

Některé situace se nám můžou zdát i neřešitelné, protože se v nich točíme už nějakou chvíli a je s nimi spojena spousta emocí a strachu. Proto je odborný pohled zvenčí tak nápomocný. S koučem se na vše podíváte novýma očima a najednou se otevřou nová řešení, která jste předtím neviděli.

Kouč vám pomůže překonat náročné změny a najít řešení i tam, kde ho vy nevidíte.

Ukáže vám cestu za kvalitnějším životem

Osobní kouč nebude napravovat váš život. Jen vám ukáže cestu, jak dosáhnout toho, abyste se v něm cítili šťastně. Pak už je jen na vás, jestli se touto cestou vydáte. Pomůže vám získat rovnováhu, rozpozná, které oblasti vašeho života tak trochu zanedbáváte a kterým naopak věnujete zbytečně moc drahocenné energie. Pomůže vám s motivací a poradí, jak se vypořádat s vnějšími i vnitřními výzvami.

Lidé často čelí strachu ze selhání a nevěří si. To vás drží pořád při zemi a odrazuje od cesty za vysněnými cíli. S tím vším vám osobní kouč může pomoci.

Ať už se ve svém životě cítíte úplně ztraceni anebo jen potřebujete pomoct v určité jeho oblasti, vyhledejte odbornou pomoc. Když ztratíte vášeň a nadšení pro život, potřebujete někoho, kdo vás posune dál a pomůže vám odhalit spouštěče vašich problémů.

Už jste slyšeli o neurocoachingu? Jedná se o ověřenou metodu koučinku založenou na poznatcích o našem mozku. Přečtěte si o této efektivní metodě více v článku Co je to neurocoaching a s čím vám pomůže?

Ahoj, já jsem Eliška!

Ahoj, já jsem Eliška!

Akční koučka, která místo sezení mezi čtyřmi zdmi koučuje v přírodě. Pomáhám lidem vystoupit z koloběhu každodenního života, přestat konečně snít a začít žít – podle vlastních představ a pravidel.
A to stejné si přeju i pro vás! Proto tady na blogu pravidelně sdílím spoustu rad a tipů, jak si takový snový život vytvořit. Pojďte se inspirovat a udělat něco pro sebe. Každý krok se počítá.

Rubriky

Každý si tady najde to své. Vyberte si téma, které zrovna řešíte.

  1. Zdravá produktivita
  2. Osobní rozvoj na cestách
  3. Stop stresu a vyhoření
  4. Vztahový kompas
Translate >

Mé služby

Eliscia - Pobyty na Tenerife

Koučinkové pobyty

Odstartujte životní změny ve stínu palem na exotickém Tenerife. Čeká vás nezapomenutelný týden plný osobního rozvoje a cestovatelských zážitků! Po návratu už bude všechno úplně jinak.

Eliscia - Online koučink

Online koučink

Chcete začít měnit váš život hned teď? Na online koučinku se můžeme zaměřit na jakékoliv životní téma – ať už řešíte vztahy, práci nebo třeba úzkosti. Postupně změníme vaši realitu od základů.